Co powinna zawierać umowa leasingu pracowniczego?

Co powinna zawierać umowa leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy jest działaniem, który polega na pozyskiwaniu pracowników do wykonywania określonych czynności dla danego klienta. Podmiotem leasingującym jest najczęściej firma leasingująca, która zajmuje się również dopełnieniem wszelkich formalności oraz dokumentacji. Dzięki wielozadaniowości i kompleksowości usług firm takich jak Interim Job, klient zostaje odciążony z wielu etapów zatrudniania pracowników, w tym z rekrutacji oraz zawierania umowy.

Umowa leasingu pracowniczego — co powinna zawierać?

Podstawowymi informacjami zawartymi w umowie są:

  • Określenie czasu trwania działalności pracownika na rzecz klienta;
  • Typ pracy;
  • Opis stanowiska;
  • Określenie zakresu obowiązków.

Leasing pracowniczy działa w oparciu o tzw. porozumienie między stronami. Dla pracownika jest to umowa zawarta z firmą leasingującą, która pośredniczy w zawieraniu umowy między pracownikiem a pracodawcą. Podczas urlopu bezpłatnego, umowa pracownik a z firmą leasingującą zostaje zawieszona, a pracownik wykonuje w tym czasie usługi dla strony pracodawcy. Taki proces można nazwać “wypożyczeniem” pracownika firmie zewnętrznej.

Jakie dokumenty należy złożyć w procesie zatrudnienia?

Przede wszystkim są to:

  • Porozumienie między stronami (firmy leasingującej, pracownika i pracodawcy);
  • Umowa o pracę między pracownikiem a tymczasowym pracodawcą;
  • Pisemna zgoda pracownika na leasing;
  • Bezpłatny urlop udzielony pracownikowi przez firmę leasingującą.

Istotne jest, aby jako pracownik, ale również pracodawca powierzać kwestię dokumentacyjną i administracyjną tylko sprawdzonym firmom leasingującym. Interim Job jest legalnie funkcjonującą firmą leasingową, która działa zgodnie z funkcjonującym prawem oraz opiera o nie wszelkie umowy zawierane ze stronami.

Szukasz pracowników tymczasowych dla swojej firmy? Chcesz, aby leasing przebiegł sprawnie, legalnie oraz aby efekty były satysfakcjonujące?

Skontaktuj się z nami!

+ 48 668 405 292                                                     

wojciech.hala@interimjob.pl