Pracownicy z Ukrainy

Braki kadrowe potrafią skutecznie obniżyć wydajność produkcji, spowodować opóźnienia w realizacji zleceń, a w najgorszym przypadku doprowadzić do znacznych strat finansowych. Aby uchronić się przed takim scenariuszem, warto zatrudnić dodatkowych pracowników, którzy z zaangażowaniem podejdą do powierzonych im zadań. Agencja zatrudnienia Interim Job to miejsce, które zapewni Państwu napływ sprawdzonych pracowników z Ukrainy. Zajmujemy się nie tylko pośrednictwem między pracownikami a pracodawcami, lecz również przygotowujemy wszelkie niezbędne dokumenty zapewniające legalną pracę i pobyt Ukraińców w Polsce. Z nami mogą Państwo zagwarantować swojej firmie sprawne działanie, bez żadnych przestojów, a dzięki temu zapewnić sobie stabilne zyski.

 

Bezproblemowa rekrutacja pracowników z Ukrainy

W Państwa firmie nagle wzrosła liczba zleceń? Obecny personel nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami? To dobry moment, aby pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowych pracowników. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na osoby ze Wschodu – pracownicy z Ukrainy często poszukują ofert pracy w Polsce i chętnie podejmą się różnych zadań. Praca w Polsce zazwyczaj jest dla nich bardziej opłacalna i odbywa się w lepszych warunkach, dlatego do każdego zlecenia podchodzą z dużym zaangażowaniem, co pozytywnie wpływa na efektywność pracy.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy wiąże się jednak z przygotowywaniem dodatkowych dokumentów pozwalających na legalną pracę, a także sam pobyt obywateli Ukrainy w Polsce. Bywa, że jest to czynnik zniechęcający firmy do zatrudniania zainteresowanych pracą Ukraińców, czasami mimo braku chętnych do pracy Polaków. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi agencja pracy Interim Job z Poznania oferująca leasing pracowników z Ukrainy. Zajmujemy się wszelkimi dodatkowymi formalnościami związanymi z zatrudnieniem Ukraińców – przygotowujemy dokumentacją pozwalającą na legalną pracę i pobyt, pokrywamy koszty pracownicze, ubezpieczenia i ZUS-u. Wystarczy, że przedstawią nam Państwo swoje oczekiwania (jakich pracowników mamy poszukać oraz w jakiej liczbie), a przygotujemy odpowiednią ofertę pracy i znajdziemy zainteresowanych pracowników z Ukrainy.

Wybierając naszą agencję zatrudnienia, nie muszą Państwo martwić się o brak ciągłości w pracy – jeśli któryś ze znalezionych przez nas pracowników będzie musiał wziąć urlop, szybko znajdziemy zastępstwo na jego miejsce. W ten sposób nie ma mowy o żadnych przestojach w pracy. Także w przypadku zwiększonej produkcji lub większej liczby zleceń, jesteśmy w stanie szybko zorganizować dodatkowych pracowników.

Współpracy z Interim Job

Rekrutacja pracowników z Ukrainy – pełne wdrożenie do pracy

W naszej agencji zatrudnienia Interim Job dbamy, aby nie tylko pracodawcy, lecz również pracownicy mieli zapewnione jak najlepsze warunki współpracy. Dlatego nie tylko znajdujemy Ukraińcom zatrudnienie, lecz również szukamy dla nich zakwaterowania niedaleko miejsca pracy lub organizujemy sprawny transport – dzięki temu pracownicy mogą szybko dostać się do pracy, nie marnując wiele czasu na dojazdy, przez co są wypoczęci i gotowi do sprawnego wykonywania swoich zadań.

 

Mimo że język ukraiński (ewentualnie rosyjski) jest dość podobny do języka polskiego, co pomaga w codziennej komunikacji, nasza agencja zapewnia pomoc koordynatora, który biegle posługuje się oboma językami. W ten sposób można przekazać nowemu pracownikowi wszelkie informacje na temat powierzonych mu obowiązków, a Ukraińcy mogą również rozwiać w ten sposób swoje wątpliwości. Pozwoli to na skuteczną adaptację pracownika w nowym środowisku w pierwszych tygodniach pracy, dzięki czemu powierzone zadania będą wykonywane w oczekiwany przez pracodawcę sposób, jak również pracownik będzie czuł się spokojnie i pewnie.

Wynajem pracowników z Ukrainy – branże

Pochodzący z Ukrainy pracownicy dysponują szeregiem różnorodnych umiejętności pozyskanych zarówno podczas dotychczasowej pracy, jak i szkoleń. Znalezienie odpowiedniego pracownika dla dowolnej branży nie stanowi zatem dla nas żadnego problemu. Niemniej największą liczbę stanowią pracownicy fizyczni z Ukrainy – nasza baza pracowników to przede wszystkim pracownicy budowlani, osoby zajmujące się sprzątaniem, pracownicy magazynowi, a także ogrodnicy, ślusarze czy spawacze.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy do wykonywania prac fizycznych to dobra opcja, gdyż nowym osobom wystarczy przedstawić zakres powierzonych obowiązków za pomocą naszego koordynatora. Zazwyczaj zadania te nie ulegają większym zmianom, dlatego jednorazowe szkolenie wystarczy na cały okres zatrudnienia pracownika. W takim wypadku nie jest konieczna dobra znajomość języka polskiego przez Ukraińców, co znacznie ułatwia znalezienie dla nich odpowiedniej pracy. W przypadku wykonywania np. pracy biurowej bariera językowa mogłaby stanowić znaczną przeszkodę, natomiast podczas pracy przy produkcji lub w magazynie nie stanowi ona większego problemu. Warto pamiętać, że zawsze można skontaktować się z naszym koordynatorem, który pozwoli na skuteczną komunikację z pracownikami z Ukrainy.

Korzyści z zatrudniania pracowników z Ukrainy

Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Ukrainy? Za taką decyzją stoi szereg korzyści. Przede wszystkim pracownicy z Ukrainy w Polsce mogą znaleźć dobrze płatną pracę w komfortowych warunkach, o co często trudno jest w ich rodzinnym kraju. Z tego powodu do każdego powierzonego im zadania podchodzą z bardzo dużym zaangażowaniem, dzięki czemu można liczyć na świetne efekty ich pracy. Ponadto są to osoby, które zdobyły duże doświadczenie w swojej branży zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce, dlatego nie trzeba przeprowadzać dla nich wdrożenia od podstaw. Ukraińcy bardzo często inwestują także w swój rozwój, biorąc udział w wielu szkoleniach, przez co można liczyć na ich fachowość oraz sprawne rozwiązywanie problemów.

Zatrudnienie pracowników z krajów wschodnich to także świetna opcja w przypadku znaczących braków kadrowych – nie stanowi dla nas problemu znalezienie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników z konkretnej branży, którzy mogą przydać się np. w pracy przy dużej produkcji lub w magazynie o sporej powierzchni. Na początek można zdecydować się na kilku pracowników, a w przypadku zwiększonego zapotrzebowania zorganizujemy dodatkowe ręce do pracy. Pozyskiwani przez nas pracownicy świetnie sprawdzą się przy produkcji okien, zniczy, wyrobów z drewna, w drukarniach, a także wszelkich innych liniach produkcyjnych. Zapraszamy do kontaktu celem poznania wszystkich szczegółów – na pewno znajdziemy dla Państwa firmy skutecznych i godnych zaufania pracowników!

Outsourcing pracowników z Ukrainy – krok po kroku

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta outsourcingu pracowników z Ukrainy, serdecznie zapraszamy do kontaktu i przedstawienia nam swoich potrzeb. Na początek będziemy potrzebowali informacji, do jakiej branży potrzebują Państwo dodatkowych pracowników – wystarczy powiedzieć nam, jakie zadania mają wykonywać nowi pracownicy. Będziemy potrzebowali także informacji o liczbie pożądanych pracowników.

Po otrzymaniu zapytania rozpoczynamy poszukiwania idealnej siły roboczej – możemy wybierać spośród tysięcy pracowników dzięki ogłoszeniom, jakie trafiają na ukraiński portal pracy. W ten sposób znajdziemy osoby posiadające odpowiednie umiejętności i uprawnienia potrzebne do podjęcia pracy w Państwa firmie.

Gdy tylko odnajdziemy odpowiednich pracowników, natychmiast informujemy Państwa o tym fakcie, a po otrzymaniu zgody przejdziemy do przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów. Zajmiemy się również dostarczeniem ich do odpowiednich urzędów, a także odebraniem decyzji. Po uzyskaniu pozwoleń przejdziemy do poszukiwania lokum dla nowych pracowników.

Kolejnym krokiem będzie wdrożenie nowych osób do pracy z pomocą naszego koordynatora. Dzięki niemu będą mogli Państwo przedstawić wszystkie niezbędne dla nowych pracowników informacje. Dbamy o dobrą komunikację podczas pracy, dlatego w razie jakichkolwiek pytań i problemów spowodowanych barierą językową koordynator jest do Państwa dyspozycji w trakcie całej współpracy.