Leasing pracowniczy – czym jest i na czym polega?

Leasing pracowniczy – czym jest i na czym polega?

Leasing pracowniczy to coraz powszechniejsza w Polsce metoda na pozyskiwanie pracowników do firm. Na czym polega i dlaczego warto z niej skorzystać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy polega na wynajmowaniu pracowników określonym firmom, z uwzględnieniem charakterystyki pracy i zadań, a także czasu. Metodę tę warunkuje umowa między klientem a firmą leasingującą.

Firma na podstawie informacji od klienta przeprowadza proces rekrutacji, zatrudnia i deleguje pracowników do danej firmy. Jest ona również, w świetle polskiego prawa, pracodawcą danego zrekrutowanego. W związku z tym, to na niej ciąża obowiązki wynikające z prawa pracy, a także te związane z obsługą administracyjno-kadrową, takie jak: wypłacanie wynagrodzeń, odprowadzanie składek czy kontrolowanie i rozliczanie czasu pracy.

Jakie są zalety leasingu pracowniczego?

Zalet dla klientów korzystających z leasingu pracowniczego jest wiele. Należą do nich przede wszystkim:

  • pozyskiwanie pracowników do konkretnych, przydzielonych zadań na określony;
  • wszystkie formalne obowiązki wynikające z przepisów prawa pracy obciążają firmę;
  • redukcją kosztów związanych z kadrą;
  • profesjonalnie rekrutowani pracownicy o wysokich kwalifikacjach i umiejętnościach.

Kto powinien korzystać z leasingu pracowniczego?

Z leasingu pracowniczego może skorzystać każda firma, która potrzebuje tymczasowego zwiększenia kadry. Takie rozwiązanie pomaga zoptymalizować budżet, ale wspiera w firmę w sytuacjach wymagających większej kadry, takich jak wzrost popytu na dane produkty lub usługi czy realizacji większych projektów.

Z usług firmy mogą korzystać zarówno firmy świetnie prosperujące i szybko rozwijające się, jak i te szukające oszczędności w obszarze HR, gdyż procesem rekrutacyjną i selekcją zajmuje się sama firma.

Podsumowując, leasing pracowniczy jest znacznym ułatwieniem dla firm, ale także doskonałym, rozwiązaniem dla pracowników. Ta innowacyjna metoda staje się pionierem wśród innych metod pozyskiwania pracowników.

pl_PL
Interim Job to nie Interim Jobs.
Interim Jobs jest firmą niezależną od
Interim Job.