Jak napisać CV? Praktyczne porady i wskazówki

Jak napisać CV? Praktyczne porady i wskazówki

CV okładka

Jako Interim Job, firma leasingująca pracowników z zagranicy, zajmujemy się również procesem rekrutacyjnym. Dbamy o to, aby klienci uzyskiwali jak najlepszych pracowników z danych branż oraz o to, aby pracownicy mogli pracować w swojej dziedzinie. Do procesu rekrutacji przykładamy szczególną wagę. Zależy nam na tym, aby każdy pracownik znalazł pracę dla siebie oraz wypadł jak najlepiej na rozmowie rekrutacyjnej. Jednym z jej etapów jest dostarczenie CV. Jak skonstruować je, aby brzmiało profesjonalnie? Podpowiadamy!

Zadbaj o swoją prezentację

W CV nie ma miejsca na niedbałość. Zadbaj o zdjęcie dobrej jakości, na którym bardzo dobrze Cię widać. Przejrzyj CV kilka razy pod kątem ortografii oraz literówek, zanim wyślesz je do rekrutera. To bardzo ważne, aby zachować profesjonalizm również na etapie podawania kontaktu. Zadbaj o profesjonalny e-mail (najlepiej z Twoim imieniem i nazwiskiem) oraz dokładny numer telefonu.

Doświadczenie

Każde doświadczenie buduje naszą przyszłość. Zadbaj o to, aby Twoje CV było jak najlepszej jakości. Wymień wszelkie prace, które Ci powierzono, łącznie z opisem, jaki był zakres Twoich zadań. Jeśli masz ukończone kursy, posiadasz certyfikaty lub szkolenia – koniecznie je wymień! O ile masz taką możliwość, załącz ich kopię do maila lub dokumentów. Z całą pewnością zbuduje to Twój obraz jako profesjonalisty w oczach rekrutera.

Umiejętności

Umiejętności i doświadczenie uzupełniają się, jednak absolutnie nie są tym samym. Możesz posiadać umiejętności, jednak nie mieć ich potwierdzenia w doświadczeniu, a także odwrotnie. To ważne, aby wymienić swoje talenty i zalety w osobnej rubryce, gdyż mogą być one o wiele bogatsze od samego doświadczenia. Nie bój się, iż nie masz potwierdzenia na Twoją umiejętność pracy w zespole lub działania pod presją czasu – z pewnością podczas rozmowy rekrutacyjnej będzie okazja do ich udowodnienia.

Klauzula RODO

Najłatwiejszy, a jednocześnie najczęściej zapomniany element pisania CV. To istotne, aby zamieszczać go na końcu każdego dokumentu, ponieważ bez uwzględnienia tej formuły, rekruter nie może uwzględnić Twojego CV w procesie rekrutacji.

Użyj kreatorów CV

Obecnie w Internecie znajduje się mnóstwo kretorów CV, które wymagają jedynie uzupełnienia danych, a forma i kolorystyka generuje się samodzielnie. Jednymi z darmowych kreatorów, które możemy Ci polecić jest Pracuj.pl, CV.pl oraz CVdopracy.pl.

Mamy nadzieję, że wpis będzie dla Ciebie przydatny i wykorzystasz nabytą wiedzę w przygotowaniach do procesu rekrutacyjnego.