Dlaczego warto korzystać z leasingu pracowniczego? 3 zalety metody pozyskiwania pracowników

Dlaczego warto korzystać z leasingu pracowniczego? 3 zalety metody pozyskiwania pracowników

Leasing pracowniczy okładka

Leasing pracowniczy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania pracowników. Polega na oddelegowaniu pracowników z jednej firmy do drugiej w celu wykonania konkretnej usługi z danej branży. Więcej o samym leasingu pracowniczym przeczytasz w naszym wpisie Leasing pracowniczy – czym jest i na czym polega?

W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 podstawowe zalety leasingu pracowniczego, które są fundamentalne dla właścicieli firm.

Zalety leasingu pracowniczego

Elastyczna struktura zatrudnienia

Leasing pracowniczy zapewnia maksymalnie korzystne warunki dla firmy, która pragnie pozyskać tymczasowych pracowników. Może wybrać konkretny czas wykonania zadania, dziedzinę oraz usługę. Wiele firm decyduje się na korzystanie z leasingu pracowniczego ze względu na intensywne sezony lub potrzebę dobrania wykwalifikowanej kadry. Praca tymczasowa daje taką możliwość. Dodatkowo wiąże się z tym szybkość pozyskania pracowników. Jako Interim Job zajmujemy się również rekrutacją pracowników, dokumentacją oraz pozostałymi etapami leasingu, dzięki czemu nasz klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, a także maksymalnie zyskuje na czasie, co jest dużym atutem w sytuacjach nagłej potrzeby dobrania kadry.

Optymalizacja kosztów

Koszta związane z rekrutacją oraz zatrudnieniem często mogą być dodatkowym utrudnieniem dla firm w procesie pozyskiwania pracowników. Sytuacja ulega pozytywnej zmianie, gdy proces ten odbywa się przy partnerstwie firmy leasingującej. Interim Job kompleksowo zajmuje się obsługą procesów – weryfikacją kandydatów, dopasowaniem ich do danego stanowiska oraz całością spraw administracyjnych. Klient nie ponosi z tego tytułów żadnych kosztów. Dodatkowo jako firma leasingująca zajmujemy się również naliczaniem i wypłacaniem wynagrodzeń oraz odprowadzaniem niezbędnych składek. W kwestii zatrudniania zagranicznych pracowników zajmujemy się również całościową legalizacją ich pracy oraz pobytu.

Sprawdzenie kwalifikacji pracowników

Korzystanie z leasingu pracowniczego jest również doskonałą metodą Try & Hire. Klient może zweryfikować umiejętności i kwalifikacje danego pracownika w branży przed decyzją o jego stałym zatrudnieniu. Pomaga to w późniejszej możliwej rekrutacji stałej kadry, która specjalizuje się w danych usługach. Co najważniejsze, przejęcie pracownika z firmy leasingującej po uzgodnionym okresie jest całkowicie bezpłatne. Śledź naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o metodzie i procesie pozyskiwania pracowników tymczasowych. Szukasz pracowników z danych branż? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.